Posílení imunitního systému

Imunitní systém je nejdůležitějším ochranným systémem v našem těle, který je v neustálém boji s mikroorganismy ze životní prostředí. Jeho hlavním úkolem je odlišit vlastní látky od cizorodých v organismu a pokud je nalezeno, zničit, má také protinádorovou úlohu v boji proti bakteriím a virům v našem těle.

Fungování imunitního systému je velmi složitý proces,k jeho plynulého fungování mnoha systémů našeho těla musí fungovat v synchronu  (lymfatický systém, trávicí systém, bílé krvinky apod.) - v případě, že některý z těchto změní již nemůže fungovat správně.

Naše imunita je v podstatě rozdělena na dvě části: vrozená a získaná.

Ochrana, která se nám narodila, je stále v našem embryu a poskytuje vám nezbytnou ochranu. Vzhledem k tomu, že nebylo studováno, jedná se o obranu (nemusíme se potýkat s patogenem dříve, než náš imunitní systém ví, jak ho překonat), ne specifické na určité nemoci.

Získaná imunita se však rozvíjí po narození a je patogenní. Kvalita našeho obranného systému závisí na mnoha faktorech, takže můžeme použít přírodní a umělé metody k jeho posílení.

Přirozeně získaná imunita se rozvíjí takto: když se zhorší, náš imunitní systém se aktivuje, produkuje protilátky. Pokud úspěšně porazíte patogen, zaznamenáte tuto protilátku, takže ji budete schopni čelit hotovou infekcí a snadno ji překonat.

Prostředky uměle získané imunity nejsou ničím jiným než očkováním. V těchto případech je opodstatněné uchýlit se k tomuto řešení, když onemocnění hrají náš imunitní systém nebo jsou tak závažné, že s nimi nebudeme schopni zvládnout. Je-li pacient infikován, injekcí hotové protilátky, pokud ještě není infikován (chřipka, hepatitida atd.), Vstříkne do těla atenuované patogeny. Tím, že je porazíme, náš imunitní systém bude moci účinně bojovat proti skutečnému útoku později.

Abychom získali silnější a odolnější imunitní systém, můžeme udělat hodně. S zdravou výživou, přiměřenou fyzickou aktivitou, pozorností k duševnímu a duševnímu zdraví můžeme každý den podporovat náš přirozený obranný systém. Závažná podvýživa, nedostatek vitamínů a traktu, nebezpečí pro životní prostředí, akutní onemocnění, pooperační stavy, chronické nemoci a nezdravý životní styl však mohou přispět k oslabení našeho obranného systému.

Mezi našimi přípravami existuje několik řešení pro posílení a ochranu přirozených funkcí imunitního systému. Podívejme se, jak tyto produkty ovlivňují naš organizmus!

ESKIMO-3 RYBÍ OLEJE
MIVITOTAL FAMILY PLUS MULTIVITAMÍN

Omega-3 mastné kyseliny hrají především roli v urychlení procesu hojení.

Zánět je důležitou součástí obranných mechanismů těla, což je přirozený důsledek léčby, který stimuluje imunitní systém, aby pracoval. Někdy se však dlouhodobý zánět stává spíše zdravotním problémem než hojením - například, když biele krvinky zůstávají aktivní po dlouhou dobu po odstranění původního problému nebo pokud je imunitní systém zcela neškodný, jako je například pyl ambrozie nebo kočíčí srst.

V dnešní době víme, že omega-3 rybí oleje dokážu pomáhat i v případe, když imunitní systém nefunguje synchronizovane.

Potřebujeme nejen silný, ale "inteligentní" imunitní systém. Podle Dr. Simopoulosa je mnoho problémů "hyperaktivní nebo zavádějící a ne příliš pomalé v imunitním systému". "Chytrý" obranný systém ví, kdy a jak napadnout a kdy ustoupit.

Pokud vaše strava obsahuje příliš mnoho omega-6 oleje, "naše tělo urychlí tvorbu mnoha látek, které mohou způsobit horečku, bolest, přecitlivělost a otoky." Například mnoho perzistujících zánětů hraje důležitou roli v takzvaných leukotrinech B4 (LTB4) 3 mastné kyseliny také inhibují nadprodukci proteinu typu interleukin-1, který je normálně součástí dobrého fungování imunitního systému. Některé pokusy také ukázaly, že omega-3 rybí oleje výrazně snížily interleukin-3 mastné kyseliny -1.

 • Mnohokrát oceněný, omega-3 výrobek s kvalitním složením s vysokou koncentraci EPA a DHA, který účinkuje na kardiovaskulární problémy, také proti vysokému krevnímu tlaku a na léčbu arteriosklerózy.

    349,00 Kč (s DPH)

 • Rychlý pohled
  429,00 Kč -15% 364,65 Kč
  Sleva -64,35 Kč

  Tento výrobek s omega-3 mastnými kyselinami již získal více ocenění, má kvalitní složení s vysokou koncentrací EPA a DHA, který má pozitivní vliv na kardiovaskulární problémy a také proti vysokému krevnímu tlaku, či na léčbu arteriosklerózy.

  429,00 Kč -15% 364,65 Kč (s DPH)
  Sleva -64,35 Kč
  Snížená cena!
 • Tento výrobek s omega-3 mastnými kyselinami již získal více ocenění, má kvalitní složení s vysokou koncentrací EPA a DHA, který má pozitivní vliv na kardiovaskulární problémy a také proti vysokému krevnímu tlaku, či na léčbu arteriosklerózy.

    359,00 Kč (s DPH)

 • Tento produkt prémiové kvality obsahuje mastné kyseliny omega-3, omega-6 a omega-9, je vhodný pro děti již od 3 let. Díky nadprůměrně vysokému obsahu EPA-DHA je velice účinný, bezpečný  přírodní výrobek. Má vysoký obsah vitamínu E a D. Neobsahuje laktózu, lepek ani mléčnou bílkovinu.

    379,00 Kč (s DPH)

 • Tento produkt prémiové kvality obsahuje mastné kyseliny omega-3, omega-6 a omega-9, je vhodný pro děti již od 3 let. Díky nadprůměrně vysokému obsahu EPA-DHA je velice účinný, bezpečný přírodní výrobek. Má vysoký obsah vitamínu E a D. Neobsahuje laktózu, lepek ani mléčnou bílkovinu.

    379,00 Kč (s DPH)

Mivitotal Plus je prvotriedny a účinný vitamínový produkt na báze tekutín, ktorý obsahuje viac ako 100 druhov vitamínov, stopových prvkov a minerálov. Vďaka kvapalnému stavu sa absorbuje veľmi rýchlo, a preto pracuje skôr než iné kapsuly. Okrem denného vitamínu C-B6-B12-D Mivitotal Plus je potrebné nahradiť dôležité biologicky aktívne živiny pre imunitný systém.

Produkt pochádza zo Švédska, kde získal 5-krát "Produkt roka", čo je okrem iného dôsledkom        

 • prispieva k obnove vitamínov a minerálov,
 • urýchľuje postnatálne obdobie choroby,
 • znižuje slabosť, únavu, dekoncentráciu,     
 • prispieva k podpore imunitného systému,  
 • pomáha kompenzovať negatívne účinky stresu,
 • spomaľuje negatívne fyziologické účinky spojené so starnutím.