Tekutý multivitamínový přípravek švédské výroby, MIVITOTAL FAMILY má prémiové přírodní složení. V zemi původu byl oceněn pětkrát za sebou jako výrobek roku ve své kategorii.   

Není divu, že je produkt tak populární, neboť má opravdu komplexní složení. Na trhu je jen málo podobných výrobků, které dokážou konkurovat s našim produktem. 

Velkou výhodou multivitamínu Mivitotal Family je, že má tekutou konzistenci, pomáhá tak v rychlejší absorpci vitamínů a minerálů, maximalizuje absorpci až na 98%!

Mivtot500_Front.png

spolehlivý: Ve Švédsku byl oceněn pětkrát za sebou jako výrobek roku

komplexní: obsahuje 12 druhů vitamínů, 6 druhů minerálů a stopových prvků 

tekutá: díky tekuté konzistenci pomáhá v rychlejší absorpci vitamínů a minerálů, maximalizuje absorpci až na 98%!

účinný: díky tekuté formě se vstřebávání začne už v ústech

snadno se užívá: dvě polévkové lžíce zaručují denní potřebu organismu

kvalitní: s obsahem koenzymu Q10, bioflavonoidů a vláknin

CHARAKTERISTIKA
DŮLEŽITÉ INFORMACE
RECENZE
FAQ
KOUPIT PRODUKT

Proč si vybrat právě Mivitotal Family?

Regály hypermarketů jsou plné krásného a velkého ovoce a taktéž zeleniny, ale ty kvůli masové výrobě obsahují podstatně méně vitamínů a minerálů než jejich protějšky pěstované na farmě.

Základní živiny mohou být podávány tělu s pestrou stravou správné kvality, což je v současném, uspěchaném světě těžko realizovatelné.

10 důvodů, proč je Mivitotal Family vynikajícím přípravkem pro doplňovaní důležitých živin:

 1. Obsahuje více než 12 druhů vitamínů, 6 druhů minerálů, doplněn ve vodě rozpustným Q10, šťávou z vojtěšky a bioflavonoidy.
 2. Značka Mivitotal je přítomna na švédském trhu už více než 20 let, kde byla oceněna pětkrát za sebou jako výrobek roku.
 3. Díky tekuté formě se vstřebává mnohem rychleji, vstřebávání přísad začne už přímo v ústech.
 4. Přípravek je vyrobený z nejkvalitnějších skandinávských organických zdrojů. Složení výrobku je určeno podle bezpečného množství jednotlivých přísad pro organismus.
 5. Tekutá konzistence pomáhá rychlejšímu vstřebávání vitaminů a minerálů.
 6. Dvě polévkové lžíce zaručují denní potřebu vitaminů, minerálů a stopových prvků dospělého organismu.
 7. Jeho tekutá podoba je řešením pro ty, kteří jen těžce snesou tabletky větší velikosti.
 8. Denní dávka zabezpečuje dostatečnou zásobu vitamínu C, B6, B12 a D pro dospělého člověka.
 9. Doplňuje biologické aktivní živiny důležité pro imunitní systém.
 10. Je vhodný i pro celiaky.

Komu se doporučuje užívání přípravků Mivitotal Family?

 Mivitotal Family je vynikající volbou pro každého, kdo chce:

  - přispět k doplnění vitamínů a minerálů svého těla

  - zkrátit dobu léčení

  - zbavit se pocitů slabosti, únavy, nesoustředěnosti

  - podporovat zdravé fungování imunitního systému

  - kompenzovat negativní účinky stresu

  - zpomalit negativní fyziologické účinky spojené se stárnutím.

V ČEM SPOČÍVÁ JEHO ÚČINNOST?

Při normálním fungování náš organismus nezpracovává všechny potraviny stejným způsobem a najednou. Nejdřív vstřebává ty, které jsou potřebné a pokouší se je co nejdříve dostat do krevního oběhu. Naše krev je pak přenáší až do buněk,  kde  jsou integrovány na buněčné úrovni zrovna potřebné živiny.

Proto je u vitamínových přípravků nesmírně důležitá doba vstřebávání, jak rychle se vlastně dostanou do krevního oběhu. Ne všechny přípravky fungují stejným způsobem, především proto, že stupeň a rychlost absorpce mohou být ovlivněny několika faktory, z nichž dva jsou nejdůležitější:

Konzistence

Doplňky stravy v tekuté formě se mnohem rychleji vstřebávají, než ty v tuhé formě (kapsle, tabletky). Díky vyššímu využití živin se mnohem větší množství účinných látek vstřebá. Jen minimální množství účinných látek opouští naše tělo, aniž by se vstřebalo. Absorpce tabletek a gelových kapslí je obecně pomalejší, a proto míra využití může zaostávat za přípravkami v tekuté formě.

Přítomnost koloidních minerálů

Koloidní minerály jsou menší částice než buňky. Jsou extrahovány z hlubších, břidlicových vrstev půdy. Díky mikroskopické velikosti rychle se dostanou do krevního oběhu a vstřebávají se na buněčné báze. Tyto minerály se nacházejí i v našem organismu, a jsou nezbytné k vstřebávání vitaminů, fungování enzymů a hormonů a v neposlední řadě vážou volné radikály. Vyskytují se většinou v zelenině a ovoci, které tyto živiny získávají z půdy při svém růstu. Kvůli špatné kvalitě půdy s nízkým obsahem živin a masové produkci se minerální obsah rostlin neustále snižuje.

Složení

Účinné látky

Vojtěška - velmi oblíbená a hojně využívaná bylina. Vhodná k posílení fyzické zdatnosti a je také důležitým zdrojem železa pro tělo. Není specifická doporučená denní dávka.

Vitamin B1-jinak thiamin, je vitamin rozpustný ve vodě, který pozitivně ovlivňuje funkci srdce a správné fungování nervové soustavy.

Vitamin B2- rychle se vstřebávající, ve vodě rozpustný vitamin, jinak riboflavin. Je zodpovědný za energetické zásobování organismu, tím že pozitivně ovlivňuje snížení pocitu únavy a vyčerpanosti, a chrání buňky před oxidačním stresem. Udržuje dobrý stav kůže, zraku a sliznice.

Vitamin B3-jiným jménem niacin, který je taky ve vodě rozpustný vitamin. Podobně jako vitamín B2 přispívá k energetickému zásobování buněk, také ke snížení pocitu únavy a vyčerpanosti. Aktivně se účastní metabolických procesů.

Vitamin B5-nebo kyselina pantotenová. Hraje důležitou při regulaci stresu, má příznivý účinek na náš duševní výkon. Také však přispívá metabolismu steroidních hormonů.

Vitamin B6-z vitaminů skupiny B je jeden z nejdůležitějších. Přispívá k dobré tvorbě červených krvinek a ovládá naši hormonální aktivitu. Zřídka nastává nedostatek tohoto hormonu v našem organismu.

Vitamin B12-přispívá k normální funkci nervového systému a k udržení dobrého psychického stavu. Má vliv na tvorbu červených krvinek a tím pomáhá dobré funkci imunitního systému. Je důležitý zejména pro sportovce a pro ty, kteří dělají těžkou fyzickou práci, protože se účastní buněčného dělení a přispívá k snížení pocitu únavy.

Beta-karoten/ vitamin A- beta-karoten je základem tvorby vitamínu A. Játra jej produkují z beta-karotenu v množství potřebném pro organismus. V případe nedostatku beta-karotenu se nemusí vytvářet dostatek vitamínu A. Vitamin A má příznivý účinek na funkce imunitního systému, ale hlavně udržuje dobrý zrak.

Biotín/ vitamin B7- má příznivý účinek na pokožku a vlasy.

Zinek-náš organismus jej potřebuje v malém množství, ale pokud chybí, může to vést k vážným onemocněním. Zinek hraje důležitou roli v metabolismu makroživin, tj. ve výživě buněk. Kromě toho hraje také roli v řízení plodnosti a dobrém fungování naší DNA syntézy.

Citrusové flavonoidy- podporují účinnou absorpci vitaminu C.

Vitamin C- patří mezi nejznámější vitaminy. Přispívá k udržení imunitního systému, nervového systému a dobrého psychického stavu. Dále přispívá k tvorbě kolagenu a tím k normálnímu stavu kostí, chrupavek, kůže a dásní. Hraje důležitou při sportu, nebo pokud je tělo je vystaveno fyzickému stresu. Snižuje pocit únavy.

Vitamin D- v tuku rozpustný vitamin, který si dokáže naše tělo syntetizovat. Tvoří se působením ultrafialového záření ze slunečních paprsků. Je to aktivnější forma vitaminu D3. Má důležitou roli při absorpci vápníku a fosforu, přispívá k udržení zdravých kostí a svalů.

Vitamin E-jinak též tokoferol. Jeho nejdůležitějším znakem je, že zpomaluje stárnutí a to tím, že přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem.

Kyselina listová-jinak vitamin B9. Patří mezi vitamíny rozpustné ve vodě. Má zásadní význam u těhotných žen, protože hraje roli v uzavření neutrální trubice. Kromě toho ovlivňuje tvorbu bílých a červených krvinek.

Inositol- je velmi důležitý v našem organismu. Je zodpovědný za ochranu jater tím, že společně s vitaminem cholin přispívá k udržení jejich normální funkce. Zabraňuje tím jejich ztučnění. Snižuje hladinu cholesterolu.

Vápník- jeden z nejdůležitějších stavebních prvků organismu. Všechny buňky jej využívají. Udržuje kosti, svaly a zuby v dobrém stavu, a také zajišťuje správné srážení krve a udržuje krevní tlak. Pracuje v souladu s vitamínem D, který je důležitý při vstřebávání vápníku.

L-tyrosin- hraje důležitou roli při stimulaci neurotransmiterů v našem mozku, čímž zlepšuje soustředěnost a paměť.

Hořčík-nepostrádatelná součást našeho organismu. Ovlivňuje energetické procesy buněk a enzymů, a také nervového systému a svalů. Při jeho nedostatku se zuby a kosti nevyvíjí správně.

Mangan- při pestré stravě zřídka nastává jeho nedostatek. Udržuje funkci enzymů a přispívá v ochraně buněk proti oxidativnímu stresu. Podporuje vývoj pojivové tkáně a kostí.

Seleničitan sodný- jedna z forem selenu. Provádí širokou škálu úloh v našem těle, udržuje v dobrém stavu vlasy a nehty, reguluje funkci štítné žlázy a produkci spermií, a také ochraňuje buňky.

Q10- dodává energii buňkám. V případě nedostatku buňky nemají dostatek živin. Zhruba do věku 30  je náš organismus schopný jej syntetizovat, pak musí být nahrazen z venkovních zdrojů.

Doporučená denní dávka:

Pro děti od 3 let 5 ml denně (jedna čajová lžička), při jídle.

Pro děti od 12 let 15 ml denně (jedna polévková lžíce), při jídle.

Pro dospělé 2x15 ml denně (dva polévková lžíce), při jídle.

Složení:

voda, vitamín C (askorbát vápenatý), emulgátor (glicerin), antioxidant (kyselina citrónová), hořčík (citrát horečnatý), vápník (citrát vápenatý, askorbát vápenatý, pantothenát D-vápenatý), vitamín E (DL-alfa tokoferylacetát), L-tyrosin; konzervační látky: benzoan sodný, sorban draselný; citrusové bioflavonoidy (sušené výtažky citrónu), vápník (citrát vápenatý, jodid vápenatý), aroma (ananas, bitter masks /neutralizující aroma/), pantothenová kyselina (vitamín B5), stabilizátor: xanthan, sladidlo (xylitol, steviosid), niacin (nikotinamid /vitamín B3/), zinek (citrát zinečnatý), inositol (vitamín B8), pyridoxin hydrochlorid (vitamín B6), riboflavin (vitamín B2), ubichinon (koemzym Q10), cholin (cholin bitartarát), thiamin (thiamin mononitrát - vitamín B1), stopové prvky a jiné minerální látky z nasycené slané vody, mangan (glukonát manganatý), beta karotén, kyselina listová, jód (jodid draselný), selen (seleničitan sodný), biotin, cyanokobalamin (vitamín B12), cholekalciferol (vitamín D3).

Výrobce: Hela Pharma AB Falköping, 0515-77 78 79

Průměrné hodnocení: 5 (2 Recenze)

Známka 
2020-03-17

Mivitotal

Je to báječný multivitamín, maminka je po něm vitálnější a dokonce začíná v nechávat i gutalax na kterém byla závislá téměř celý život, je nadšená. Já přestala kupovat vitamínové tablety. Mivitotal je hravě všechny nahradí a to nejen kvalitou, ale i cenou v propočtu na 1 den užívání. Podávám je i příteli, který je ležící a vitamíny jsou pro něj velmi zásadní, není mu po nich špatně a cítí se líp

  Známka 
  2019-04-30

  Mivitotal

  Kvalitné doplňky stravy! Poprvé jsem o Mivitotal vitamínech slyšela od kamarátky, dostala jsem od ní 2 flašky jako dárek a pak samozrejme jsem objednala i já???? Nejprvě jsem měla obavy, že to nie jsou tobolky, ale po týdnu jsem si na to zvykla a jsem rozhodnutá, že vitamíny ve formě tobolek již nebudu používat. Tento výrobek užívám již 3. měsíc a mám více energie a po letech jsem letos poprvý nedostala chřipku.

   Napsat recenzi

   Co je to koloidní forma?

   Koloidy nejsou viditelné pouhým okem, ale mikroskopické částice jsou větší než atomy a molekuly. V případě přípravku Mivitotal Plus se koloidní forma vyznačuje tím, že minerály jsou přítomny ve formě menších částic než buňky, protože kvůli jejich malé velikosti jsou snazší přístup do krevního oběhu a rychle se absorbují na buněčné úrovni. Díky tomu je maximální (98%) absorpce minerálů.

   Proč je tekutý multivitamin lepší než kapsle?

   Tekuté přípravky se mnohem rychlejji a éčinněji absorbují, než vitamíny v kapslích. Díky tekuté formě se mnohem snadněji užívá, může být vhodným řešením pro ty, kteří nemohou, nebo nechtějí užívat kapsle, či tabletky. 

   Co všechno obsahuje denní dávka přípravku Mivitotal Family Plus?

   Doporučená denní dávka Mivitotal obsahuje následující složky:

   Vitamin C - 750 mg
   L-tyrosin - 500 mg
   Hořčík - 300 gm
   Draslík - 250 mg
   Vitamin E - 133 mg
   Citrusové flavonoidy - 50 mg
   Vitamin B5 - 25 mg
   Inositol - 25 mg
   Cholin-bitartrát - 25 mg
   Mineral Humus - 19 mg
   Vitamin B1 - 10 mg
   Vitamin B2 - 10 mg
   Vitamin B3 - 10 mg
   Vitamin B6 - 10 mg
   Para-aminobenzoová kyselina - 10 mg
   Q10 koenzym - 10 mg
   Zinek - 5 mg
   Mangan - 2 mg
   Beta-karoten - 1,5 mg
   Psyllium Maghle - 3,25 mg
   Alfalfa - 1,9 mg
   Kyselina listová - 100μg
   Jod - 150μg
   Biotin - 100μg
   Selén - 50μg
   Vitamín B12 - 10μg
   Vitamin D3 - 10μg

   NENAŠLI JSTE ODPOVĚĎ NA VAŠI OTÁZKU? ZEPTEJTE SE ZDE!