Moučka z jader červených hroznů – superpotravina desetiletí

Moučka z jader červených hroznů – superpotravina desetiletí

Jeden z trendů mezinárodní gastronomie v posledním desetiletí je rozšíření takzvaných superpotravin. Za tímto termínem se skrývají takové potraviny, které mají obzvlášť příznivé účinky na organismus člověka, obsahují mimořádně velké množství živin, a proto přispívají ke zdraví a větší pohodě.

Mnozí zastánci zdravého stravování si možná ani neuvědomuje, že i v našich končinách existuje „superpotravina“, která svými příznivými účinky může snadno konkurovat exotickým rostlinám z jiných kontinentů, které jsou mnohdy předražené a neodpovídají našim stravovacím zvyklostem. Tato výjimečná rostlina je červené hrozno, jehož semena a slupky obsahují nadprůměrně vysoké množství bioaktivních látek a antioxidantů.

 

Proslulé vinařství Bock na jihu Maďarska začala v létě 2018 založila nejmodernější závod na zpracování modrých a fialových hroznových semínek a slupek, a zároveň a vyvinula inovativní a jedinečnou výrobní technologii pro využití modrých hroznových semínek a bobulovin.

 

PROČ JSME ZATÍM NESLYŠELI O PODPŮRNÝCH ÚČINCÍCH HROZNOVÝCH SEMÍNEK?

 

O blahodárných účincích hroznů a vína se můžeme dočíst i v Bibli, ale konkrétně studium hodnotných složek hroznových semínek a výroba produktů z nich mohla začít až v posledních několika desetiletích, kdy už byly potřebné technologie k dispozici.

 

CO LZE VYROBIT ZE SEMÍNEK A BOBULOVIN MODRÝCH HROZNŮ?

 

Jedním z vedlejších produktů při zpracování hroznů jsou hroznová semínka, jejichž aktivní složky lze získat dvěma způsoby: mletím semínek získáme extrémně jemný prášek – moučku,  a lisováním získáme kvalitní olej lisovaný zastudena. Obě tyto výrobky jsou velice cenné pro lidské tělo. Aktivní složky z moučky z modrých hroznových jader se v těle vstřebávají mnohem snadněji a rychleji než u jiných produktů.

 

POZITIVNÍ ÚČINKY HROZNOVÝCH SEMÍNEK

 

Obsah antioxidantů v hroznových semínkách je jedním z nejvyšších mezi přirozeně se vyskytujícími rostlinami. K tomu, abychom dosáhli nejvyšší účinek, je dobré vědět, že speciálním procesem se dá vyrobit moučka, z níž uvolněné bioaktivní látky mohou být v těle využívány v nejvyšším možném poměru.

 

Nejdůležitějšími aktivními látkami v moučce a vylisovaném oleji z hroznových semínek jsou polyfenoly, které jsou považovány za jednu z nejúčinnějších antioxidantů. vyskytujících se ve volné přírodě. Antioxidanty chrání naše buňky před škodlivými účinky volných radikálů v lidském těle a podporují jejich optimální fungování, čímž přirozeným způsobem přispívají k efektivnějšímu fungování obranyschopnosti našeho těla. Semínka modrého hrozna a bobuloviny jsou bohaté na esenciální mastné kyseliny a také minerály a stopové prvky. Některé studie prokázali, že antioxidační účinek modrých hroznů je několikrát vyšší než u vitamínu C a vitaminu E. Nezapomeňme ani na vynikající obsah vláknin v hroznových semínkách, jenž je nezbytný pro správné fungování trávicího systému.

Olej z modrých hroznových jader má velmi vysoký obsah esenciálních mastných kyselin, podobný oleji z mořských ryb. Tento druh mastných kyselin snižuje zánětlivé procesy v těle, zvyšují hladinu HDL v krvi a snižují LDL cholesterol, zlepšují flexibilitu stěny cév, čímž podporují zdravý kardiovaskulární systém a snižují pravděpodobnost vzniku křečových žil.

 

JAK SPRÁVNĚ POZŘÍT MOUČKU?

 

Doporučená denní dávka moučky je jedna čajová lžička, takže ji nejlépe můžeme pozřít tak, že prášek zamícháme do jiných potravin, jako například kefírové mléko, jogurt, müsli, pudink, džus, smoothies nebo dokonce saláty. Protože obsah hroznové moučky vlivem tepla výrazně neklesá, lze ji použít také na pečení (3-5% směsi s moukou).

 

Přípravky ze semínek z modrého hroznu mají minimální pachuť, která připomíná rozinky. Jelikož je jejich denní dávka poměrně malá, při míchání do různých jídel a nápojů nemění původní chuť. Moučka je vyráběna speciálním procesem mletí, který umožňuje rozpuštění velmi jemného prášku z hroznových semínek během několika sekund v jakékoli tekutině a jeho mírně načervenalá barva jídlo pěkně zbarví.

 

DALŠÍ POZITIVA

 

I když je hroznové semínko velice bohaté na různé mikroživiny a antioxidanty, tyto přípravky samozřejmě nenahrazují vyváženou stravu. Na závěr můžeme konstatovat, že se jedná o všestrannou surovinu, s obrovským spektrem využití, jejíž použití díky svým příznivým fyziologickým účinkům lze doporučit každému.

 

Zanechat komentář

* Jméno a příjmení:
* E-mailová adresa (není veřejné)
   Webová stránka:
* Komentář:
Kód