Astma, alergie

Astma a alergie zahrnují zánětlivé onemocnění. Často mícháme tyto výrazy v běžném jazyce, přestože mají obdobný původ, jsou to dvě velmi odlišné věci. Ne každý je astmatický, alergický a alergický na alergie, ale je nesporné, že obě nemoci jsou navzájem spjaty.

Počet lidí trpících astmatem nebo alergiemi se zvyšuje a jsou součástí onemocnění našeho věku. Podle statistik se počet alergií v posledních deseti letech zdvojnásobil, každé čtvrtina z každé čtvrté trpí některými alergiemi. V případech astmatu není situace ještě lepší: počet lidí roste každým rokem.

ALERGIE
ASTMATICKÉ ONEMOCNĚNÍ
ALERGICKÁ ASTMA

Alergie není nic jiného než reakce nadměrného imunitního systému na určité látky, které za normálních okolností nevyvolává žádnou reakci (např. Některé potraviny, zvířecí srst, roztoči, pyl, atd). Tyto látky jsou označovány jako alergeny.

Alergie je hypersenzitivní reakce je vytvořena, čímž se získá tělo je spojen s molekulou (IgE), alergen, který způsobuje odvádění obsahu částic se nachází v některých imunitních buněk (mastocytů) a bílých krvinek (bazofily) v cytoplasmě. Během procesu (degranulace) se uvolňují zánětlivé látky, jako je histamin nebo cytokiny.

Intenzita a povaha symptomů závisí na mnoha faktorech. Stanovení mimo jiné co se stane s orgány zánětem, alergenem, co máme co do činění s, a jak organizace splňuje koncentrace této látky.

alergeny na vzduchu (např. pylu, roztoči), dýchacích cest a rohovky může vést k zánětu. Takové reakce zahrnují například známou sennou rýmu nebo alergii na ambrózu.

Pokud však alergeny přejdou do trávicího systému, mohou břišní potíže (nadýmání, nevolnost, bolest břicha atd.) Způsobit kožní symptomy (svědění, skvrnité skvrny, citlivou pokožku). Tyto příznaky mohou být způsobeny potravinovými alergiemi, z nichž dvě jsou nejčastější citlivostí na gluten a laktózu.

Účinek omega-3  v případe alergie

V případě zánětlivých onemocnění může být použití omega-3 mastných kyselin účinným doplňkovým léčivem, protože omega-3 mastné kyseliny se již dlouho ukázaly jako protizánětlivé a protialergické. Řada domácích i zahraničních výzkumů se s nimi zabývala za posledních 20 let.

Tuky v našem těle jsou prekurzory skupiny eicosanoidních sloučenin, biochemických ekvivalentů buněčné komunikace. Stejně jako cholesterol existují mezi eikosanoidy "dobré" a "špatné" - ideální stav je samozřejmě rovnováha mezi eikosanoidy a "dobrým".

Tam, kde jsou přítomny v dostatečném množství v těle omega-3 mastné kyseliny, zvýšit podíl „dobrého“ eicosainodok proti „špatné ty“, díky níž se pracuje, včetně běžně imunitní systém, čímž se sníží alergickou ekzém, příznaky astmatu pravděpodobnost výskytu.

Nicméně, pokud nedostaneme dostatek ome-3, "špatné" eikosanoidy převezmou sílu k posílení zánětu, což vede k atopickým problémům, jako jsou alergie, ekzém nebo astma.

 • Tento produkt prémiové kvality obsahuje mastné kyseliny omega-3, omega-6 a omega-9, je vhodný pro děti již od 3 let. Díky nadprůměrně vysokému obsahu EPA-DHA je velice účinný, bezpečný přírodní výrobek. Má vysoký obsah vitamínu E a D. Neobsahuje laktózu, lepek ani mléčnou bílkovinu.

    379,00 Kč (s DPH)

 • Tento produkt prémiové kvality obsahuje mastné kyseliny omega-3, omega-6 a omega-9, je vhodný pro děti již od 3 let. Díky nadprůměrně vysokému obsahu EPA-DHA je velice účinný, bezpečný  přírodní výrobek. Má vysoký obsah vitamínu E a D. Neobsahuje laktózu, lepek ani mléčnou bílkovinu.

    379,00 Kč (s DPH)

 • Rychlý pohled
  429,00 Kč -15% 364,65 Kč
  Sleva -64,35 Kč

  Tento výrobek s omega-3 mastnými kyselinami již získal více ocenění, má kvalitní složení s vysokou koncentrací EPA a DHA, který má pozitivní vliv na kardiovaskulární problémy a také proti vysokému krevnímu tlaku, či na léčbu arteriosklerózy.

  429,00 Kč -15% 364,65 Kč (s DPH)
  Sleva -64,35 Kč
  Snížená cena!
 • Mnohokrát oceněný, omega-3 výrobek s kvalitním složením s vysokou koncentraci EPA a DHA, který účinkuje na kardiovaskulární problémy, také proti vysokému krevnímu tlaku a na léčbu arteriosklerózy.

    349,00 Kč (s DPH)

 • Tento výrobek s omega-3 mastnými kyselinami již získal více ocenění, má kvalitní složení s vysokou koncentrací EPA a DHA, který má pozitivní vliv na kardiovaskulární problémy a také proti vysokému krevnímu tlaku, či na léčbu arteriosklerózy.

    359,00 Kč (s DPH)

Astma je součástí chronického onemocnění, což znamená, že nemůže být vyléčeno. Různé typy a stupně závažnosti. Počet záchvatů mezi dětmi je častější. Vývoj astmatu zahrnuje 70% případů u jiných typů alergií.

Astma je porucha dýchacích cest, kdy dýchací cesty v postižené oblasti neumožňují vyčerpání vyčerpaného vzduchu z plic s oxidem uhličitým. Astmatický pacient však necítí, že nemůže dýchat, ale cítí, že nedýchá. Dýchací potíže, dyspnoe, sípání.

Může existovat mnoho příčin astmatu, ale pokud jste byli již v rodině, můžete snadno tuto tendenci zdědit. Dnes to trpí 8% maďarského obyvatelstva a počet se dramaticky zvyšuje. Je to způsobeno kouřením, nezdravým jídlem, nadměrnou spotřebou drog a častým nachlazením.

Dýchací cesty astmatického pacienta jsou velmi citlivé a zánět v těle může snadno způsobit záchvaty. Sociální a ekonomické prostředí bohužel ovlivňuje počet lidí s astmatickými nemocemi špatným směrem: v zemích s nižšími příjmy, nižšími příjmy a tak dále je jejich podíl mnohem vyšší.

Astma může bohužel omezit životy postižených lidí v mnoha oblastech, podle statistik je 90% astmatiků hypersenzitivních na intenzivnější pohyb, a proto například nemusí být sport.

Příznaky s léky mohou být nyní dobře sníženy, ale to může přemoci vaše tělo po dlouhou dobu a způsobit nežádoucí účinky.

Příčina zánětu je často způsobena nevhodnou výživou, zejména nedostatkem omega-3 nebo poměrem omega-3-omega-6. Zánět lze zmírnit přiměřeným množstvím omega-3, aby se snížily astmatické příznaky.

Výzkum-Vliv Eskimo Kids na dětský astma

Astma u konzumace omega-3 na severu a na západě je mnohem mírnější. Důvodem je vyšší spotřeba mořských ryb a tím i vyšší hladina omega-3 v krvi.

Vědci již roky studovali účinky omega-3 mastných kyselin na děti z astmatu.

S cílem minimalizovat různé hypoglykemické faktory v prostředí výzkumníci studovali děti s astmatem s rybí tuk, kterým byla podána delší nemocniční léčba, aby se minimalizovaly další environmentální dopady. Děti dostávaly 20 mg EPA a 10 mg DHA denně.

Na konci 6 měsíců léčby se astma významně zlepšila u dětí užívajících rybí tuk ve srovnání s placebem kontrolní skupinou, která nezaznamenala žádnou změnu.

Mechanismus účinku rybího oleje může snížit uvolňování zánětlivých látek.

 • Tento produkt prémiové kvality obsahuje mastné kyseliny omega-3, omega-6 a omega-9, je vhodný pro děti již od 3 let. Díky nadprůměrně vysokému obsahu EPA-DHA je velice účinný, bezpečný  přírodní výrobek. Má vysoký obsah vitamínu E a D. Neobsahuje laktózu, lepek ani mléčnou bílkovinu.

    379,00 Kč (s DPH)

Účinek Eskimo-3 rybího oleje na astma

Navzdory skutečnosti, že v posledních desetiletích došlo k akceleraci astmatu, počet pacientů trpících astmatem se nezmenšuje.

Šíření astmatu, zejména v západních společnostech, se urychlilo, a tak začali zkoumat vztah mezi výživou, změnami životního stylu a astmatem.

Jedním z nejdůležitějších je, že podíl příjmu omega-6 a omega-3 se posunul. Tam je oblast, kde 20 až 25krát více škodlivých omega-6 tuku je v těle, než omega-3. To kromě naší cirkulace a výběru také přispívá k rozvoji zánětlivých onemocnění.

Vyvážená strava má tedy vliv na příznaky astmatu a může snížit výskyt astmatu.

Klinické studie, které byly primárně vyráběny americkými zdravotnickými organizacemi, ukázaly, že přírodní rybí oleje rostlinného původu jsou schopné snížit citlivost na dýchací cesty po 3 měsících léčby. To znamená, že příjem omega-3 je životaschopnou doplňkovou léčbou u lidí trpících hypersenzitivitou dýchacích cest.

Vzhledem k čistotě a složení dospělého rybího oleje Eskimo-3 může být jediný produkt omega-3 na domácím trhu, který má klasifikaci léčivého přípravku, zakoupen v lékárně na účtu zdravotního fondu.

Alergický astma je nejčastějším typem astmatu: téměř 90% dětí z astmatu a 65% dospělých trpí alergiemi. To je způsobeno uvolněním zánětlivých látek během alergické reakce, které mohou vést k zánětu průdušek.

V případě alergického astmatu jsou nejčastějšími alergeny pyl, živočišné materiály (vlasy, pero apod.) A některé potraviny (mléko, vejce atd.). V takovém případě je především třeba zjistit, co způsobuje záchvaty v nás, a proto je vhodné požádat o pomoc lékaře, ale můžeme vyloučit některé faktory nebo zvýšit pravděpodobnost, že se změní naše stravování a životní styl.

Mezi příznaky existuje pouze rozdíl mezi alergickým a konvenčním astmatem, že alergický typ způsobuje příznaky pouze v sezóně / látce a druhý v průběhu celého roku.

Alergický astma, i když není vyléčen, může být imunoterapií symptomatický. Tímto způsobem se alergen vnese do těla, což snižuje nebo odstraňuje alergie, takže astma také mizí.

Účinek omega-3 mastných kyselin

Omega-3 mastné kyseliny jsou v tomto případě schopné zmírnit příznaky stejně jako alergie bez astmatu.

Tuky v našem těle jsou prekurzory skupiny eicosanoidních sloučenin, biochemických ekvivalentů buněčné komunikace. Stejně jako cholesterol existují mezi eikosanoidy "dobré" a "špatné" - ideální stav je samozřejmě rovnováha mezi eikosanoidy a "dobrým".

Tam, kde jsou přítomny v dostatečném množství v těle omega-3 mastné kyseliny, zvýšit podíl „dobrého“ eicosainodok proti „špatné ty“, díky níž se pracuje, včetně běžně imunitní systém, čímž se sníží alergickou ekzém, příznaky astmatu pravděpodobnost výskytu.

Nicméně, pokud nebudete konzumovat dostatek omega-3, "špatné" eikosanoidy převezmou sílu k posílení zánětu, což vede k atopickým problémům, jako jsou alergie, ekzém nebo astma.