Arctic Root je doplněk stravy s výtažkem rozchodnice růžové (Rhodiola rosea), který pomáhá k udržení dobrého fyzického a psychického stavu. Je klinicky ověřeno, že zvyšuje soustředěnost a pomáhá v adaptaci organismu na stres. Je přípravkem světoznámého švédského výrobce SHI. Od roku 1985 je vedoucím produktem ve skandinávských zemích, na Islandu a ve Spojených státech.

AR_Front_2.png

přírodní: je účinný jak proti stresu, tak při fyzické námaze, právě díky svému obsahu rozchodnice růžové.

kvalitní: Arctic Root obsahuje SHR-5, který je získán z nejkvalitnější sibiřské rozchodnice růžové

uznávaný: Ve Švédsku byl pětkrát za sebou oceněn jako výrobek roku.

ověřený: Jeho účinnost na soustředění a adaptaci na stres, je klinicky ověřena.

adaptivní: Je schopný se přizpůsobit potřebám organismu. Je účinný tam, kde je to opravdu potřeba.

CHARAKTERISTIKA
O ROZCHODNICI RŮŽOVÉ
PROČ JE ÚČINNÝ?
DŮLEŽITÉ INFORMACE
RECENZE
KOUPIT

Proč si vybrat Arctic Root kapsle?

Arctic Root svou přirozenou účinností pomáhá organismu díky výtažku Rhodiola rosea. Namísto syntetických léků nabízí přirozené řešení. Přípravek je nejkvalitnějším výtažkem rozchodnice růžové z přirozeného pěstování. Obsahuje výtažek SHR-5, který:

- zvyšuje soustředěnost,

- podporuje dobrou náladu,

- pomáhá adaptaci na stresu,

- pomáhá fungování oběhového systému,

- zvyšuje okysličování buněk,

- díky svému antioxidativnímu charakteru brání škodlivým oxidativním procesům.

Rozchodnice růžová je jeden z 22 adaptogenních bylin, které dokáží precizně obnovit rovnováhu v těle. Rhodiola rosea podporuje naše zdraví několika způsoby:

- účinná proti stresu a depresi

posílení funkcí myokardu

- stimuluje srdeční frekvence

- ochraňuje srdce

- adaptivní účinky a pozitivní vliv na imunitní systém

- zlepšuje imunitní detekci (protinádorový vliv)

- zmírnění nežádoucích účinků chemoterapie

- zvýšení sportovního výkonu

- zlepšuje psychické funkce

- harmonizuje sexuální funkce u obou pohlaví

- regulace glykémie

- ochrana jater

- silná antioxidační ochrana na úrovni buněk

- prevence poruch a onemocnění souvisejících se zvýšeným věkem

Komu se doporučuje užívání Arctic Root?

Arctic Root se doporučuje všem, kdo:

- se cítí neustále ve stresu, a těžce se s tím vyrovnává,

- má tendence k depresi,

- kvůli stresu se těžce soustředí na své úkoly,

- ví, že následuje životní období většího stresu (zkouškové období, změna zaměstnání),

- kvůli stresu, špatné životosprávy, deprese se trápí nedostatkem spánku.

Co jsou adaptogenní bylinky?

"Adaptogenní bylinky jsou takové přírodní látky, které svým účinkem na nadledviny změní reakci našeho organismu na různé stresové faktory. Zvyšují odolnost proti stresu bez nežádoucích vedlejších účinků."-píší na různých zdravotnických stránkách. Ale co to vlastně znamená?

Naši předkové před tisíci lety přišli na to, že existují určité rostliny, které mají příznivý účinek jak na nadměrně aktivní orgány, tak i na orgány se sníženou aktivitou. Tato pozorování byla správná, protože existuje 22 druhů bylinek, které v organismu neustále usilují o rovnováhu našich žláz s vnitřní sekrecí a imunitního systému. Proto zrychlují naše orgány se sníženou aktivitou a zpomalují nadměrně aktivní orgány.

Adaptogenní bylinky jsou účinné přesně podle momentální potřeby organismu. Společná charakteristika adaptogenů je, že mají vliv na všechny buňky a dodržují jejich rovnováhu.

Vědecky se zatím nepovedlo vyvinout takový přípravek nebo lék, který by měl takový mechanizmus účinku, jako tyto bylinky.

Proto aby byla bylinka považována za adaptogenní, musí splňovat různá kritéria. Jen taková bylinka může být adaptogenní, která:

-není toxická a je tedy dokonale neškodná pro tělo,

-neustále normalizuje účinek na psychický stav jedince,

-nemá specifický účinek,

-udržuje normální tělesné funkce proti různým probíhajícím útokům na organismus,

-normalizuje fyzické funkce bez ohledu na patologické stavy v organismu.

ROLE ROZCHODNICE RŮŽOVÝ V OCHRANĚ ZDRAVÍ

Nejdůležitější charakteristika Rozchodnice růžové je, že snižuje stres v našem organismu-přesněji pomáhá jeho správnému zpracování. Když mluvíme o stresu, to neznamená jenom naši frustraci na cestě domů, když už čekáme hodiny v dopravní zácpě (klasický stres), ale taky o novém typu stresu (toxiny v potravinách, znečištění, hluk atd.), který je přítomen v našem každodenním životě.

Kvůli tomuto společnému faktoru je 80% onemocnění důsledkem stresu.

Primární následky stresu jsou civilizační choroby, jako například kardiovaskulární onemocnění, vysoký krevní tlak.

Dr.Hans Selye, světově uznávaný vědec, prokázal negativní účinky dlouhodobého stresu na myších. Potvrdilo se, že vlivem stresu může dojít k zvětšení kůry nadledvin, lymfadenopatie, vředů gastrointestinálního traktu.

Je rozdíl i mezi adaptogeními bylinkami. Rozchodnice růžová má takové jedinečné vlastnosti, které ji odlišují od ostatních adaptogenů.

Rhodiola rosea má dokumentovány následující výhody na naše zdraví:

  - účinnost proti stresu a depresi

  - posílení funkcí myokardu

  - stimuluje srdeční frekvence

  - chrání srdce

  - adaptogenní účinky a pozitivní vliv na imunitní systém

  - zlepšuje imunitní detekci (protinádorový vliv)

  - zmírnění nežádoucích účinků chemoterapie

  - zvýšení sportovního výkonu

  - zlepšuje psychické funkce

  - harmonizuje sexuální funkce u obou pohlaví

  - regulace glykémie

  - ochrana jater

  - silná antioxidační ochrana na úrovni buněk

  - prevence poruch a onemocnění souvisejících se zvýšeným věkem

Proč je Arctic Root efektivní proti stresu?

Arctic Root přispívá k udržení správné duševní a fyzické síly, pomáhá funkci cirkulačního systému, okysličovaly a dodávaly živiny, zabraňuje škodlivým oxidačním procesům v těle prostřednictvím svého antioxidačního účinku, čímž chrání normální fungování buněk.

Jeho klinicky ověřeným účinkem je zvýšení koncentrace a pomoc při boji proti stresu.

Účinnost rostlinného švédského produktu, který obsahuje pouze přírodní složky, je dobře demonstrována skutečností, že se používá jako bylinný přípravek ve skandinávských zemích a ve Spojených státech. Je možné, že byly schopny podpořit přínosy používání více než 30 let.

Světové výzkumné a výrobní pozadí

Švédský rostlinný institut (SHI) vede již téměř 40 let výzkumu a produkci imunitní podpory a adaptogenních přírodních přípravků. Surovina ze Sibiře je zpracována ve Švédsku. SHI má nejpodrobnější a nejrozmanitější výzkumné zázemí, největší vědecké soukromé knihovny na světě.

Patentovaný extrakt růžových kořenů

Arctic Root obsahuje standardní extrakt Rhodiola rosea z nejkvalitnější přirozené kultivace SHR-5. Klinicky prokázaný účinek přípravku SHR-5 je zvýšení energie, zvýšení koncentrace, podpora dobré nálady a boj proti stresu. Typ extraktu z růžice SHR-5 je jediný, který sloužil jako základ pro lékařský výzkum a prokázanou účinnost.

Adaptogenní bylina

Existuje několik byliny je, že jsou schopny zasáhnout do fungování našeho těla, které není konkrétně může být problematickou oblastí, ale celý imunitní systém regulovat optimální výkon.

Slovo adapogen také znamená přizpůsobení se změnám ve fungování našeho těla na úrovni buněk, tedy adaptaci. Tyto změny a stresové situace jsou užitečné, ale pokud budeme dělat příliš mnoho v našem těle, bude mnohem obtížnější nebo vůbec ne přizpůsobit se.

Kořen růžový extrakt také rušit funkci těla, jak to potřebuje v dané situaci: underactive buňky urychluje nebo zpomaluje hypofunkce. Tyto situace mohou být stresující situace v klasickém smyslu v každodenním životě nebo sportovních stresových reakcí. Adaptogeny nejsou dlouhodobými stimulanty, mohou být bezpečně používány bez vedlejších účinků a energie těla.

V současné době existuje 7 druhů adaptogenních bylin na světě, z nichž 3 jsou ženšen.

Mnohokrát oceněný přípravek

Od roku 2003 je švédská kategorie Zdravotní rada vrácena pětkrát. Nejoblíbenější produkt ve Švédsku, Dánsku a na Islandu, s více než 500 000 prodeji ročně.

Historická bylina s dlouhodobou aplikací

Použitím první písemné dokumentace, která se vrátila na 2000 let, byla spotřebována kvůli energizujícím, vitalizačním vlastnostem. Řecké, Vikingské, Eskimové kultury jsou známé jako nemoci a afrodiziakum. Lékařství objevilo se v 60. letech a začalo studovat obsah specifické účinné látky. Od sedmdesátých let bylo v těchto klinických studiích vedoucím postavení Švédsko a Spojené státy od 90. let 20. století vstoupily do Spojených států.

Složení:

mikrokrystalická celulóza, výtažek Rhodiola rosea, maltodextrin (bramborový škrob), dikalciumfosfát, oxid křemičitý, stearan hořečnatý, sorban draselný, methyl-p-hydroxybenzoát sodná sůl, šelak, olivový olej, polyetylénglykol.

Arctic Root tabletky                                           1 tobolka                                            1 tobolka denné dávky

Výtažek z Rhodioly                                             36,9 mg                                                         144 mg

Energetické hodnoty                                          1 tobolka                                            1 tobolka denné dávky

Energetická hodnota                                          1609,9 kJ/383,3 kcal                                    6,3 kJ/ 1,5 kcal

Sacharidy                                                          90,3 g                                                        0,35 g

Tuky                                                                  1,4 g                                                         5,5 mg

Bílkoviny                                                            1,0 g                                                         3,9 mg

Dávkování:

Dnně jedna tobolka, během jídla

1 tobolka obsahuje 144 mg výtažku rozchodnice růžové.

Varování:

Před užíváním tohoto přípravku během těhotenství a kojení byste se měli poradit s lékařem.

Pokud byste chtěli dát přípravek dítěti do 8 let, poraďte se se svým lékařem! 

Výrobce:

Swedish Herbal Institute, Göteborg, Švédsko

Distributor: 

O3W.cz s.r.o., Pražákova 1008/69, Štýřice, 639 00 Brno

 

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi